< VDownloader program do ściągania filmów z Internetu | Najlepsze programy

VDownloader program do ściągania filmów z Internetu

VDownloader to program do pobierania filmów z Internetu z najpopularniejszych serwisów takich jak YouTube, Google Video, DailyMotion i wielu innych. Dzięki zapisaniu filmików na dysk twardy można je oglądać bez potrzeby połączenia z Internetem, a po przekonwertowaniu wgrać przykładowo. na odtwarzacz MP4 czy telefon komórkowy.

Poza tym narzędzie oferuje wiele dodatkowych zadań, które w połączeniu z przyjaznym, polskojęzycznym (choćby nie w całości) interfejsem sprawiają, że warto się nim zainteresować – w szczególności, że VDownloader pobierz jest dostępny bezpłatnie. Aplikacja w trakcie instalacji proponuje opcjonalne doinstalowanie kodu Przyspiesz Komputer , a ponadto dodatku do przeglądarki internetowej: paska narzędziowego wyszukiwarki Ask. Po instalacji i uruchomieniu ikona VDownloadera widoczna jest w obszarze zasobnika systemowego. Program może działać w tle, tzn. monitorować schowek systemowy, a kiedy jedynie pojawi się w nim wskaźnik adresu www np. do klipu na YouTube, pojawia się komunikat o sposobności pobrania go na dysk. Z poziomu programów można się zalogować do wspomnianego serwisu wideo, a również do MegaVideo i Facebooka – w sytuacji tego ostatniego, integracja działa na zasadzie zamieszczania na osobistej tablicy wiadomości o pobranych filmach, wystarczy wyłącznie zaznaczyć odpowiednią alternatywę. Informacji wideo w paru wortalach znajdziemy również dzięki wbudowanej w program wyszukiwarce – nie musimy kopiować linków z przeglądarki WWW czy innych źródeł, wystarczy sam VDownloader.

Rezultaty odnajdywania możemy najpierw obejrzeć albo w tym samym momencie ściągnąć. W program wbudowano również funkcję prostej przeglądarki internetowej – wystarczy wpisać dowolny adres albo wyselekcjonować z listy kilkudziesięciu stron przechowujących materiały wideo. Poza ściąganiem filmików programy do pobierania plików (o sprecyzowanej poprzez użytkownika rozdzielczości i jakości) możemy je również edytować. A przy tym, z danego pliku wideo możemy zapisać samą ścieżkę audio w postaci pliku MP3 – i to już na etapie pobierania klipu z Globalnej sieci Internet. Wykorzystywanie z skryptu jest bardzo komfortowe również z dwóch innych względów: download odbywa się w sposób dość szybki dzięki mechanizmowi automatycznego przyspieszania ściągania, a użytkownik jest wolny od reklam towarzyszących w trakcie tradycyjnego przeglądania witryn internetowych. Dodając do tego sposobność ustawienia wykorzystywania serwera proxy , a oprócz tego sprawdzania dostępności aktualizacji można na pewno stwierdzić, że VDownloader jest wartym uwagi narzędziem.